Seekord Eestis toimuv üleeuroopaline kongress on iga-aastane mahevaldkonna tähtsündmus, kus kõrgetasemelised esinejad lahkavad aktuaalseid maheteemasid. Osalejaid on eri riikidest ligi 200.

- Tallinnas toimub 11. üleeuroopaline mahepõllumajanduse kongress
- Foto: Postimees/Scanpix
Selle aasta kongressi põhiteema on IFOAMi mahepõllumajanduse visioon aastaks 2030 ja selle elluviimine nii poliitilisel kui ka rohujuuretasandil. Visioon näeb ette mahepõllumajanduse olulist laienemist ja mahetoidu laialdast võidukäiku. Eesmärgiks on inspireerida inimesi mahepõllumajandusega tegelema, olemasolevaid tegevusviise täiustada ja üheskoos uute paremate lahendusteni jõuda.
Kongressil arutletakse, millised peaksid olema sammud mahepõllumajanduse jätkusuutlikkuse tagamiseks, samuti milline koostöö on vajalik mahevaldkonnas tegutsejate ja poliitikute vahel. Töösessioonidel esitletakse antud teemadel häid näiteid kogu Euroopast. Koos püütakse leida vastuseid küsimustele, kuidas mahetootmine aitab kaasa jätkusuutlike toidusüsteemide ja toiduvaliku levikule ning toidutootmise läbipaistvusele. Arutletakse ka Euroopa Liidu mahepõllumajanduse uue määruse teemadel.
Kongressi korraldab IFOAM EU Group koostöös Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutuse ja Maaeluministeeriumiga. Kongress toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames.
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.