Dissenis töötab CLAASi E-Systemsi allüksusest üle 170 tarkvara-arendaja, inseneri ja muu spetsialisti, kes arendavad välja teedrajavaid lahendusi, mis võimaldavad talupidajal ühendada oma masinad võrgustikuks – nii saab ta oma äri paremini hallata.

- CLAAS avas Dissenis uue elektroonika arenduskeskuse
- Foto: Kati Plaamus Konekesko Eesti AS turundusjuht
Lahenduste seas on juhtseadmed, elektrooniline arhitektuur, terminalid, kaamerasüsteemid, automaatse satelliidiga töötavad juhtsüsteemid jpm innovatsioonid. „Meil käivad teooria ja praktika käsikäes,“ selgitas Dr Carsten Hoff, CLAAS E-Systemsi tegevjuht. „Lisaks moodsatele tööjaamadele ja uusima tehnoloogiaga varustatud laboritele on meil ka töötuba ja katserada, kus saame oma arendusi kohe testida.
Keskuses on suurt tähelepanu pööratud dünaamilise töökeskkonna kujundamisele, et soodustada innovatsiooni. Näiteks on igal korrusel avatud planeeringuga koosolekuruumid, kus on olemas uusim meediatehnika, ning on ka lapsevanema tuba, mida lapsega töötajad võivad alati kasutada, kui vaja.
CLAAS on Dissenis asuvasse CLAAS E-Systemsi viiehektarisse esindusse investeerinud kaheksakohalise summa. Aastal 1998 ostis CLAAS ühe juhtivatest põllumajandustarkvara ettevõtetest ning on selle edukalt oma kontserni integreerinud. Sestpeale on brändinime all EASY välja tulnud muljetavaldav valik tehnoloogiat, mille eesmärk on suurendada efektiivsust. CLAASist on saanud üks põllumajanduse täppislahenduste juhtivaid pakkujaid ning oleme oma innovatsioonidega võitnud mitmeid auhindu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.