Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 22. november 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Murakas: Hiinlased huvitusid südamejuustust

Murakas: Hiinlased huvitusid südamejuustust
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Möödunud teisipäeval külastas E-Piima meiereid Põltsamaal Hiina delegatsioon, kes oli huvitatud nii Eesti piimatööstuse toodangu Hiinasse importimisest kui litsentsi alusel Hiinas tootmisest ja Eestisse tootmisesse investeerimisest.

E-Piima Põltsamaa meiereid külastanud Hiina delegatsiooni liikmed tõdesid, et Hiinas toimub kiire areng, mille tulemusena muutuvad inimesed jõukamaks ning nende soov tarbida puhtaid ja kõrgekvaliteedilisi toiduaineid järjest kasvab, kirjutab ajaleht Vooremaa.

Hiina delegatsiooni liikmed ilmutasid tõsist huvi E-Piimas toodetava, tervisele väga kasuliku südamejuustu vastu. Külalised rääkisid, et nad pole niisugusest juustust varem kuulnud, ning tõdesid, et kui see tõepoolest nii kasulik on, siis avaneb Eesti juustutootjatel kindlasti võimalus oma juustu suurtes kogustes Hiinasse eksportima hakata. Hiinas on palju probiootiliste bakteritega hapupiimatooteid, aga mitte niisugust juustu.

Eesti-Hiina kaubandussidemeid silmas pidades märkisid Hiina külalised, et Eestis toodetavad kogused on nende riigi mastaape silmas pidades küllalt väikesed, mis muudab Eestist Hiinasse eksporditavate toodete hinnad tavapärasest kõrgemaks. Seetõttu tuleb püüda Hiinasse eksporditavaid tooteid võimalikult suurtes kogustes müüa. Ühe partii Hiinasse müüdava juustu koguseks võiks olla vähemalt 10 000 tonni.

E-Piima juhataja Jaanus Murakas tõdes, et kogused, mis Hiinasse eksporditakse, on väga suured ning tuleb leida sobivad partnerid. Murakas meenutas, et kümme aastat tagasi Eestis Hiina turust veel eriti ei räägitud, kuid praegu on toodangu Aasia turgudele müümine reaalsus. Eestist eksporditava kauba peamisteks sihtriikideks on just Hiina ja Jaapan.

E-Piima juhi sõnul on kõigil olulistel Euroopas piimandusega tegelevate riikide, olgu nendeks Soome, Rootsi, Saksamaa või Holland, tootjatel ja piima töötlejatel fookuses Aasia turg. Eestis ei saa see kuidagi teisiti olla. Eesti toodete turustamisel tuleb silmas pidada, et Eesti ja Hiina inimeste maitse-eelistused on väga erinevad. Arvestama peab ka sellega, et kogu Hiina elanikkonda silmas pidades on juustusõpru seal küllalt vähe, aga inimesi, kes piima armastavad juua, üsna palju.

Loe täismahus artiklit ajalehest Vooremaa.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751