Puidurafineerimistehase hankele laekus neli pakkumust

Puidurafineerimistehase hankele laekus neli pakkum
Puidurafineerimistehase hankele laekus neli pakkumust

Puidurafineerimistehase võimalikuks rajamiseks vajalike asjaolude välja selgitamiseks korraldatud hankele laekus tähtajaks neli pakkumust.

Nüüd kontrollivad Riigi Tugiteenuste Keskuse, rahandus- ja keskkonnaministeeriumi spetsialistid pakkumuste vastavust hanke kvalifitseerimistingimustele. Arvestades riigihangete seaduse menetlusnõudeid, on võimalik hanke võitja välja kuulutada eeldatavasti veebruari keskpaigaks.

Hanke pakkumuste hindamisel vaadatakse üle nende vastavus seatud nõuetele. Eesmärk on tagada, et asjaolude välja selgitamiseks planeeringu koostamise protsessis kaasatakse vajaliku pädevusega eksperdid. Keskkonnaministeerium aitab kontrollida, et pakkujate meeskondade pädevus vastab esitatud tingimustele ka looduskeskkonna küsimustes.

„Tahan kummutada arusaama, nagu tähendaks planeeringu algatamine või riigihankega ekspertide leidmine tehase rajamise otsust. Eesseisva planeerimisprotsessi käigus hakatakse välja selgitama alles asjaolusid, kas on võimalik ja kuhu ning millistel tingimustel tehast rajada, arvestades sellega kaasnevaid mõjusid. Eriplaneeringu algatamine ei tähenda tehase rajamist otsust ning selle ehitamise või mitteehitamise otsuse saab valitsus teha asjaolude – näiteks keskkonnamõjude – välja selgitamise järgselt, mis saabki toimuma planeeringu koostamisel. Ühtegi otsust sh kuhu tehas võidakse rajada jne ei ole tehtud,“ ütles rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv.„Kõik huvitatud osapooled kaasatakse eriplaneeringu protsessi sisulise töö käigus.“

 

Planeerimisseaduse alusel viiakse läbi planeerimisprotsess, kus kõigepealt avalikustatakse planeeringu lähteseisukohad ja mõjude hindamise väljatöötamise kavatsus. Dokumendis kirjeldatakse, milliste tingimuste alusel töötatakse välja võimalikud tehase asukohad ning kuidas toimub asukohtade võrdlus. Samuti, milliseid mõjusid protsessi käigus välja selgitatakse. Eeldatavasti selle aasta kevadel korraldab rahandusministeerium avalikustamised, kus kõigil on võimalik planeeringuprotsessi esimeses etapis oma arvamust avaldada.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised