Fotod: Muugal peeti künnipäeva

Fotod: Muugal peeti künnipäeva
Fotod: Muugal peeti künnipäeva

13. aprillil tähistati Muugal künnipäeva. Künniteooriat kuulati Muuga raamatukogus, esimesed vaod künti Muuga PM põllul.

Künnipäevale oli kogunenud pea 60 noort – õpilased Laekvere Muuga koolist, Põlula koolist ja Roela koolist. Huviga kuulati Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õpilasi, kes tutvustasid kooli põllumajanduseriala õpivõimalusi.

Kohal oli ka Eesti tippkündja Raido Kunila oma võistlustraktori ja –adraga. Tema masinat said huvilised proovida, seda muidugi kogenud kündja juhendamisel.
Laekvere kooli õpetaja kündis esimese vao. Oma künnioskust näitas ka Muuga kooli VIII klassi õpilane Andres Tamm, kes on osalenud kahe aasta jooksul neljal künnivõistlusel kümnekordse Eesti künnimeistri Raido Kunila juhendamisel.

Et järgida künnipäeva traditsioone, siis lisaks kündmisele ja traktorisõidule, pandi noored ka sõnnikut laotama, ikka käsitsi, hargiga.

Künnipäeva aitasid korraldada tehnikafirmad Väderstad ja Taure. Suur tänu abi eest ka Vinni vallavalitsusele, Muuga raamatukogule ja Laekvere Muuga koolile ning Muuga PMle.

Heino Laiapea
Kaspar Järvala künniklubi

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised