• 24.07.18, 13:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestimaa talusid külastati rohkem kui 160 000 korral

2018. aastal külastati avatud talude päeva raames talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid rohkem kui 160 000 korral. Eelmise aasta rekord ületati 40 000 külastusega.
Eestimaa talusid külastati rohkem kui 160 000 korral
  • Eestimaa talusid külastati rohkem kui 160 000 korral
  • Foto: Maaeluministeerium
„Mul on väga hea meel, et avatud talude päeva vastu tunneb huvi järjest rohkem inimesi. Ma loodan, et paljud saavad sellest päevast innustust ning teevad teoks oma maale kolimise mõtte. Eesti maaelu peab jätkuma. Maal on võimalik elada. Maal on hea elada,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.
„Kui me avatud talude päevaks plaane tegime, siis unistasime 150 000 külastusest. Et me selle numbri aga 10 000 võrra ületasime, on suur rõõm. Tahame veel kord tänada kõiki külalislahkeid talusid ning inimesi nii Eestist kui välismaalt, kes sellest päevast osa võtsid ja Eesti maaeluga tutvusid,“ sõnas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk. „Nüüd ootab korraldusmeeskonda ees tagasiside kogumine ja kokkuvõtete tegemine, et järgmiseks aastaks avatud talude päeva ideed edasi arendada ning populaarset üritust veelgi paremini korraldada.“Avatud talude päeval osalenud talude ja tootjate koordinaator Reve Lambur soovis samuti tänada talusid, kes seda toimekat ja rõõmsate emotsioonidega täidetud päeva sisustasid. „Loodan, et saite külastustest piisavalt positiivset tagasisidet, et sama edukalt ja rõõmsalt oma töödega jätkata ja ka järgmisel aastal oma uksed avada.“Teine taludega suhelnud koordinaator, Krista Kõiv, edastas suured tänusõnad ka kahele LEADER-i tegevusgrupile, kes on avatud talude päeva idee algatajad Eestis ? Järva Arengu Partneritele ja Lõuna-Järvamaa Koostöökogule. „Võib öelda, et avatud talude päev on suuresti saanud üle-eestiliseks ka Eesti maaelu arengukava 2007-2013 LEADER-meetme toel.“Kõige rohkem külastajaid – 6500 inimest – võttis sel aastal vastu Andre Farm Tartumaalt, kes oli avatud lausa kaks päeva. Talle järgnes Konju Kitsefarm Ida-Viru maakonnast 5200 külastuse, OÜ Voore Farm Lääne-Viru maakonnast 3488 külastuse, Esko talu Harju maakonnast 2650 külastuse, OÜ Küti Mõis Lääne-Viru maakonnast 2089 külastuse ning Seppami talu ja Rebala tallid Harjumaalt mõlemad umbes 2000 külastusega. Rohkem kui 1000 külastajat võõrustas 2018. aastal 43 talu.Paljud Saaremaa talud olid sarnaselt Andre Farmiga kaks päeva avatud ning seal oli kõige suurema külastustega arvuga Saksa Talupood (1900). Pärnumaal külastati kõige rohkem Ranna Rantšot (1800), Viljandimaal Arujaagu talu (1500), Raplamaal Männiku piimalambaid (1500), Võrumaal Nopri Talumeiereid (1500), Järvamaal Wile farmi (1500), Põlvamaal Siidrikoda (1403), Valgamaal Vaariku talu (1246), Läänemaal Oosaare talu (830), Jõgevamaal Kääpa OTT-i talusid (680) ja Hiiumaal Mihkli Talumuuseumit (614).Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 17:02
Scandagra: tugeva meeskonna loob usaldus, mitte uhked loosungid
Põllumajandus ei pruugi olla esimene valik, mis tööotsingutel pähe tuleb. Ometi töötab Scandagras inimesi, kes ei vahetaks seda valdkonda millegi vastu. Miks? Sest siin saab teha tähenduslikku tööd, tunda end väärtustatuna ja kuuluda meeskonda, kus valitsevad usaldus ja ühtsus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele