Kevade lähenedes tasub investeerida kasemahla

BirchLagoon tegevjuht Rain Komlev ja tootearendaja ning kliendihaldur Birgit Lõhmus.
BirchLagoon tegevjuht Rain Komlev ja tootearendaja ning kliendihaldur Birgit...

Eesti üks vähestest mahekasemahla kogujatest BirchLagoon alustab värske kasemahla kogumist märtsis, mil ööpäevane keskmine temperatuur on vähemalt +4 kraadi.

Need, kellel endal pole aega ega võimalust kasemahla koguda, võivad aga pereettevõttes osaluse omandada - nimelt alustab BirchLagoon kasvava globaalse nõudluse teenindamiseks uute investeeringute kogumist Fundwise’i osaluspõhisel ühisrahastusplatvormil.

„Kasemahla kogumise eeltööga alustatakse juba varakevadel, kus puudele kinnitatakse selleks ettenähtud voolikuliinid. Ööpäevas plaanitakse koguda 4000-5000 liitrit mahla, sest korjeaeg on üürike ning kestab kõigest 3-4 nädalat,“ ütles ettevõtte tegevjuht Rain Komlev. Sellel kevadel on eesmärgiks koguda 100 000 liitrit mahekasemahla.

Kuid see pole perevõtte ainus ambitsioonikas eesmärk algaval kevadel. Kasemahla tootja hinnangul kasvab globaalne „puu vee“ turumaht 2020. aastaks 1 miljardi dollarini ning seetõttu soovib BirchLagoon kaasata kuni 120 tuhande euro mahus investeeringuid, et laiendada tootmist ja investeerida turundusse valmistudes teenindama kasvavat turunõudlust. Vaatamata kasemahla populaarsusele on BirchLagoon seni ainus kasemahlatootja Eestis kes omab tunnusmärki "Ehtne Talutoit".

 

Märtsis ja aprillis, mis on kasemahla kogumise aeg panustab pereettevõte kogu oma aja mahla kogumisele ja jahehoonesse transpordiks. Tänaseks võimekuseks on maksimaalselt ettevalmistada müügiks 300 pudelit päevas. Ühisrahastusplatvormi Fundwise vahendusel saadavad vahendid investeeritakse mahlakogumisvõimekusse ja villimisseadmetesse, et tõsta tootmisvõimekust kümnekordselt.

BirchLagoon kogub kasemahla Otepää Natura 2000 alal asuval firmale kuuluvas kaasikus. Mahla kogutakse 1000 liitristesse mahutitesse, mis seejärel toimetatakse masinatega spetsiaalsesse külmhoonesse. Selline korjeviis ei kahjusta puid ning hoiab loodust.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised