Autor: Põllumajandus.ee • 11. aprill 2019
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Rohumaade vanuse pikendamisega leevendatakse põuast tingitud söödapuudust

Maaeluminister allkirjastas muudatuste paketi, mille kohaselt pikendatakse keskkonnasõbraliku majandamise toetuse ning mahepõllumajandusele ülemineku toetuse ja mahepõllumajandusega jätkamise toetuse toetusõigusliku lühiajalise rohumaa vanust. Muudatuse abil on võimalik leevendada eelmise aasta põuast tingitud söödapuudust.
Muudatuse abil on võimalik leevendada eelmise aasta põuast tingitud söödapuudust.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

„Määruse muudatus võimaldab jätta keskkonnasõbraliku majandamise toetuse ning mahepõllumajandusele ülemineku toetuse ja mahepõllumajandusega jätkamise toetusega hõlmatud lühiajalised rohumaad üles kündmata ning kasutada neid alasid loomade karjatamiseks või sööda varumiseks, et leevendada nii 2018. aasta põuast tingitud söödapuudust,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

2018. aasta erandlikest ilmastikuoludest tingitud pikk põuaperiood pärssis rohumaade rajamist ja kahjustas olemasolevaid rohumaid ning vähendas rohusööda koguseid ja kvaliteeti, mis kokkuvõttes tegi loomapidajatel sööda varumise raskeks. Olukorra leevendamiseks võib 2019. aastal taotleda keskkonnasõbraliku majandamise toetust ka kuni viie aasta vanuse rohumaa kohta ja mahepõllumajandusele ülemineku toetust ja mahepõllumajandusega jätkamise toetust kuni nelja aasta vanuse rohumaa kohta. Tavaolukorras saab toetust taotleda vastavalt nelja ja kolme aasta vanuste lühiajaliste rohumaade kohta. Lühiajaliste rohumaade vanust pikendatakse vaid nendel lühiajalistel rohumaadel, millel oli eelmisel aastal toetuse kohustus ja millele 2019. aastal tuleks rajda muu toetusõiguslik põllumajanduskultuur kui heintaimed.

Toetuste taotlusperiood on 2-21. mai 2019. Taotlusi saab esitada e-PRIA portaalis ööpäevaringselt alates 2. maist. Toetusi makstakse Eesti maaelu arengukava 2014–2020 eelarvest, mida rahastab Euroopa Liit ja Eesti riik.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960