Autor: Põllumajandus.ee • 6. juuni 2019

Talleggi kanad kasvavad ilma antibiootikumideta

Veterinaar- ja Toiduamet tunnustas mai lõpus Eesti ainsa kodumaise linnulihatootja Talleggi linnukasvatust ilma antibiootikumideta kasvatatud kanade süsteemi loomise eest. Sellest tulenevalt lisas Tallegg värske kanaliha pakenditele märke „Antibiootikumideta kasvatatud“.
Talleggi kanad kasvavad ilma antibiootikumideta.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

„Linnulihatootjana astume sammu seadustest edasi ning anname tarbijatele lisagarantii, et nende ostetud konkreetne kanalihatükk pärineb kanalt, keda ei ole tema eluea jooksul kordagi ravitud antibiootikumidega,“ ütles Talleggi tooteid tootva HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere. „Vastutustundlikud ettevõtted loovad loomadele ja lindudele võimalikult head elutingimused, et vähendada nende haigestumist. Oleme Talleggi linnufarmides investeerinud aastate jooksul kanade elutingimustesse, heaolusse ning bioohutusmeetmetesse, millest johtuvalt esineb lindude haigestumist meie farmides väga harva,“ lisas Mere.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on mikroobide tundlikkuse vähenemine ravimite suhtes teadaolevalt kogu maailmas suureks probleemiks. „Seda, et ravimiresistentsus vajab teravdatud tähelepanu ka Eestis, näitavad aastatepikkused seired veiste, sigade ja kodulindude seas. Seetõttu on äärmiselt hea meel, et Eesti suurim linnulihatootja suhtub antibiootikumide kasutamisse vastutustundlikult ning teeb endast kõik oleneva, et pidurdada resistentsete bakterite teket,“ ütles Kalda.

„Antibiootikumide kasutamine on Euroopa Liidus looma- ja linnukasvatuses lubatud vaid ravi eesmärgil ja ainult veterinaararsti ettekirjutuse alusel,“ lisas Talleggi linnukasvatuse direktor Eve Samuli. „Oleme oma linnufarmides viinud kanade haigestumise heade elutingimustega miinimumini, kuid kui kana on siiski mingil põhjusel haigestunud, siis saab ta parimat hoolitsust ning ravitakse veterinaararsti määratud ravi järgi terveks. Selleks eelistame alati looduslikke alternatiive ja lindude ravimine antibiootikumidega on viimane alternatiiv. Kuid ka siis ei ole tarbijatel vaja karta, sest sel juhul kehtib lihatööstusesse saatmise keeluaeg, mida kontrollib rangelt ka Veterinaar- ja Toiduamet. Nii tagatakse, et liha, mis jõuab poelettidele, on alati antibiootikumideta,“ selgitas Samuli.

Kokku opereerib Tallegg Eestis kuue broilerifarmiga, mis asuvad valdavalt Tallinna lähiümbruses. Söögilauale jõuab kanaliha just nendest kanalatest. Loe lähemalt Talleggi linnukasvatuse kohta SIIT.

TASUB TEADA

Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan on Põhjamaade liha- ja toiduainetööstuse ettevõte. Meil töötab ligi 7200 inimest, kes pingutavad igapäevalt selle nimel, et hoida kvaliteeti kogu tarneahela ulatuses – farmist toidulauale. HKScan toodab ja turustab kvaliteetseid ning vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambalihatooteid tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK, Scan, Rakvere, Kariniemen, Rose, Pärsons ja Tallegg. HKScani kliendid on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus-, ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid ligi 50 riiki. HKScani netokäive oli 2018. aastal 1,7 miljardit eurot.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960