M.V.Wool lühendab külmsuitsutatud ja soolatud toodete realiseerimisaja 24 päevale senise 30 päeva asemel. Otsus puudutab naturaalseid tooteid, kus ei ole kasutatud listeeria kasvu pärssivaid e-aineid, teatas ettevõte.
- Lõhe M.V.Woolu tootmisliinil Foto: Liis Treimann
Säilimistähtaeg lüheneb toodetel alates 10. detsembrist 2019. Üleminekuaeg on vajalik seoses lepingutega, mis nõuab klientide teavitamist minimaalselt üks kuu enne tehtavaid muudatusi. M.V.Wool on alustanud jaekaubanduse teavitamist muutusest.
„Tahame minna probleemi juurteni ning välistada täielikult listeeriabakteri nii tootmises kui ka toodetes. Toidu ohutuse tagamiseks teeme koostööd veterinaar- ja toiduameti ning terviseametiga. Otsime lahendusi, mis on kõigi osapoolte huvides ja lubavad tarbijal olla kindel, et M.V.Wooli tooted on naturaalsed, ohutud ja listeeriavabad,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.
M.V.Wool AS alustas täna Harku tehases täielikku pesemist, desinfitseerimist ja steriliseerimist, mille vältel on ettevõttes kaheks päevaks tootmine peatatud. Meetme eesmärgiks on välistada listeeriabakteri esinemine tootmishoones ja –pindadel, kuigi alates juulist 2019 on leiuga proovide arv nullis, mis lubab järeldada, et listeeria on suudetud tehasest välja juurida.
Vetevool lisas, et sterilisatsiooni viib ettevõte läbi nii fileerimisosakonnas, kus ei ole listeeriaprobleemi kunagi esinenud, kui ka viilutamisosakonnas, kus on esinenud listeeriabakteri leide enne 1. juulit 2019.
Alates 1. juulist 2019 ei ole tootmisest listeeriabakterit leitud, seda veterinaar- ja toiduameti ja ASi M.V.Wool enesekontrolli raames võetud 201 proovis. Oktoobris võetud 63 pinnaproovi on kõik samuti listeeriavabad. Sellele vaatamata viib ettevõte tootmises veel kord läbi täispuhastuse, et välistada täielikult genotüübi ST1247 esinemine ettevõttes.
Terviseameti andmetel on Eestis tänavu registreeritud 12 listerioosi haigusjuhtu, kuid ST1247 genotüübi põhjustatud haigusjuhte ei ole nende seas tuvastatud.
Seotud lood
Maisi soodsa kasvuperioodi korral võib tekkida probleem, kus tärklisesisaldus silos on optimaalseks söötmiseks liiga kõrge. Seedimata tärklis vatsas ja peensooles langetab söödaväärindust, tekitades loomakasvatajale rahalist kahju.
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele