Autor: Põllumajandus.ee • 18. oktoober 2019

M.V.Wool lühendab külmsuitsu- ja soolatud toodete säilivusaja 24 päevale

Lõhe M.V.Woolu tootmisliinil
Foto: Liis Treimann
M.V.Wool lühendab külmsuitsutatud ja soolatud toodete realiseerimisaja 24 päevale senise 30 päeva asemel. Otsus puudutab naturaalseid tooteid, kus ei ole kasutatud listeeria kasvu pärssivaid e-aineid, teatas ettevõte.

Säilimistähtaeg lüheneb toodetel alates 10. detsembrist 2019. Üleminekuaeg on vajalik seoses lepingutega, mis nõuab klientide teavitamist minimaalselt üks kuu enne tehtavaid muudatusi. M.V.Wool on alustanud jaekaubanduse teavitamist muutusest.

„Tahame minna probleemi juurteni ning välistada täielikult listeeriabakteri nii tootmises kui ka toodetes. Toidu ohutuse tagamiseks teeme koostööd veterinaar- ja toiduameti ning terviseametiga. Otsime lahendusi, mis on kõigi osapoolte huvides ja lubavad tarbijal olla kindel, et M.V.Wooli tooted on naturaalsed, ohutud ja listeeriavabad,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

M.V.Wool AS alustas täna Harku tehases täielikku pesemist, desinfitseerimist ja steriliseerimist, mille vältel on ettevõttes kaheks päevaks tootmine peatatud. Meetme eesmärgiks on välistada listeeriabakteri esinemine tootmishoones ja –pindadel, kuigi alates juulist 2019 on leiuga proovide arv nullis, mis lubab järeldada, et listeeria on suudetud tehasest välja juurida.

Vetevool lisas, et sterilisatsiooni viib ettevõte läbi nii fileerimisosakonnas, kus ei ole listeeriaprobleemi kunagi esinenud, kui ka viilutamisosakonnas, kus on esinenud listeeriabakteri leide enne 1. juulit 2019.

Alates 1. juulist 2019 ei ole tootmisest listeeriabakterit leitud, seda veterinaar- ja toiduameti ja ASi M.V.Wool enesekontrolli raames võetud 201 proovis. Oktoobris võetud 63 pinnaproovi on kõik samuti listeeriavabad. Sellele vaatamata viib ettevõte tootmises veel kord läbi täispuhastuse, et välistada täielikult genotüübi ST1247 esinemine ettevõttes.

Terviseameti andmetel on Eestis tänavu registreeritud 12 listerioosi haigusjuhtu, kuid ST1247 genotüübi põhjustatud haigusjuhte ei ole nende seas tuvastatud.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960