Autor: Metsamajandusuudised.ee • 18. mai 2020

Osale veebiseminaril "Looduskaitseliste metsade majandamine"

Looduskaitselised piirangud mõjutavad tuhandeid metsaomanikke oma metsamajandamisotsuste tegemisel. Veebiseminaril teeme ülevaate, kui palju metsa on Eestis kaitse all ja kui palju ning milliseid piiranguid on seatud erametsadesse.
Osale veebiseminaril "Looduskaitseliste metsade majandamine"
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Muuhulgas räägime, kuidas oma metsas kehtestatud piirangute kohta infot leida ja millest majandamisotsuseid tehes lähtuda.

Veebiseminar toimub 4. juunil ja on TASUTA. Veebiseminari viib läbi Rakvere Metsaühistu juht ja metsakonsulent Meelis Matkamäe.

Veebiseminaril räägime järgmistel teemadel:

- Looduskaitsest tulenevad piirangud ja kohustused.

- Muud metsaomanikku mõjutavad majandamispiirangud.

- Info leidmine looduskaitseliste piirangute kohta.

- Planeeritavad kaitsealad, metsaomaniku teavitamine uute kaitsealade loomisest.

- Keda teavitada oma metsas leitud kaitset väärivast loodusobjektist?

- Kuidas majandada piirangutega metsa?

- Erinevad majandamisvõtted, kujundusraied.

- Looduskaitsealal tööde planeerimine ja metsateatiste vormistamine.

- Vabatahtlik looduskaitse vääriselupaikades.

- Looduskaitseliste piirangute hüvitamine.

Taotluse veebiseminaril osalemissooviga saab täita SIIN. Kui millegipärast registreerimine ei õnnestu, siis palun saatke kiri: [email protected].

PANE TÄHELE

Veebiseminar toimub 4. juunil kell 10.00-13.15 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Lisainfot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

Metsanduse teemal korraldatud tegevuses osalemise toetamine on riigiabi komisjoni määruse (EL) nr 702/2014 Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklite 107 ja 108 kohaldamise kohta, millega teatavat liiki abi põllumajandus- ja metsandussektoris ja maapiirkondades tunnistatakse siseturuga kokkusobivaks (ELT L 193, 01.07.2014, lk 1–75), artikli 38 tähenduses.

Abil loetakse olevat ergutav mõju, kui abisaaja on asjaomasele liikmesriigile esitanud kirjaliku abitaotluse enne projekti või tegevusega seotud töö alustamist.

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 "Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste" meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit. Toetus infopäeval osaleja kohta 62,00 eurot.

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 "Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste" meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit.
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960