12. aprillil kaitses Eesti Maaülikooli ja Ghendi Ülikooli (kooskaitsmine) doktorant Jonathan Martin Willow filosoofiadoktori väitekirja teemal "Tiaklopriidi, taimsete eeterlike õlide ja kahe-ahelalise RNA rakendamise võimalused hiilamardikate keskkonnasäästlikus tõrjes. Examining thiacloprid, essential oils and double-stranded RNA for potential use in biosafe management of pollen beetle". Töös uuriti kolme erinevat tüüpi insektitsiidi potentsiaalset rakendatavust hiilamardika tõrjestrateegias.

- Doktoritöös uuriti kolme erinevat tüüpi insektitsiidi potentsiaalset rakendatavust hiilamardika tõrjestrateegias.
- Foto: Pixabay
Töös hinnati insektitsiidide mittesoovitavat mõju kahjurite looduslikele vaenlastele parasitoididele. Selleks töödeldi parasitoidi mudelliiki Aphelinus abdominalis tiaklopriidi jääkidega ja leiti, et see vähendas oluliselt parasitoidi ellujäävust ja mobiilsust. "Kui kasutasime seda ühes tavalise paagiseguga, mida rapsipõldude töötlemisel kasutatakse, ilmnes ainete sünergiline letaalne mõju, seega on kahjuritele mõeldud paagisegu väga ohtlik ka parasitoidile," lisas Willow.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.