Juuni lõpus jõudsid Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon ja Euroopa Liidu Nõukogu kokkuleppele ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) põhimõtetes aastateks 2023–2027. Mida toob saavutatud kokkulepe kaasa Eesti põllumehele, sellest kirjutab Maablogis maaeluminister Urmas Kruuse.

- Maaeluminister Urmas Kruuse.
- Foto: Liis Treimann
Euroopa rohelist kokkulepet toetav ühine põllumajanduspoliitika, mida peetakse senisest õiglasemaks, keskkonnahoidlikumaks ja paindlikumaks, tähistab muutuste algust Euroopa põllumajanduses. Põllumajandusvolinik Janusz Wojciechowski on kokkulepet iseloomustanud järgmiselt: „Uues ÜPPs on kõrgemad keskkonna-, kliima- ja loomade heaolu eesmärgid ühendatud toetuste õiglasema jaotamisega, eelkõige väikestele ja keskmise suurusega põllumajanduslikele pereettevõtetele ning noortele põllumajandustootjatele.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.