• 31.08.21, 13:40

Kliimaeesmärkide saavutamiseks on vaja panustada kasvuhoonegaaside sidumisse ja heite vähendamisse

Värskest uuringust selgub, et maakasutuse, maakasutuse muutuse ja metsanduse (LULUCF) sektoris saab kuni 2050. aastani kasvuhoonegaaside sidumist kõige tõhusamalt suurendada metsastamise, praegu eksporditava puidu Eestis väärindamise, jääksoode taastamise ja aiandusturba kaevandamise piiramise abil.
LULUCFi sektori KHGde heidet mõjutavad peamiselt metsade vanuseline struktuur, nende majandamise praktikad metsamaal ja põllumaal, kuivendatud turvasmuldadest tulenev heide, aiandusturba heitkogused ning süsiniku sidumine puittoodetes.
  • LULUCFi sektori KHGde heidet mõjutavad peamiselt metsade vanuseline struktuur, nende majandamise praktikad metsamaal ja põllumaal, kuivendatud turvasmuldadest tulenev heide, aiandusturba heitkogused ning süsiniku sidumine puittoodetes.
  • Foto: Pixabay
Keskkonnaministeeriumi tellimusel Keskkonnaagentuuri ja Eesti Maaülikooli koostöös valminud uuringu eesmärk on kirjeldada kasvuhoonegaaside (KHG) sidumist suurendavaid või heidet vähendavaid meetmeid ning nende mõju 2030. ja 2050. aasta kliimapoliitika eesmärkide täitmisel, arvestades sealjuures ka pikemaajalist perspektiivi – kuni 2100. aastani.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele