Tööturul konkurentsieelise saamiseks tasub õppida oskusi, mida on päriselt vaja. Eesti Maaülikoolis saab nüüd õppida ka ülikooli sisse astumata.

- Mikrokraadid on tasemeõppe ainetest eraldi loodud täiendusõppeprogrammid, mille minimaalne maht on 6 EAPd.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Eesti Maaülikool avas 2022. aasta jaanuaris mikrokraadiõppe, kus on igalühel, kellel on vähemalt keskharidus, võimalus õppida ülikoolis, ilma sisse astumata. Inseneeriahuvilistele algas jaanuaris registreerumine näiteks sellistele kursustele nagu matemaatiline modelleerimine ja tootearendus, graafika ja visuliseerimine, geoinformaatika ja kaugseire, roboti ja droonisüsteemide arendamine, CNC tööpingid ja tehnilised mõõtmised ning midagi ka masinapargi juhtidele - liikurmasinad ja masinapargi juhtimine. Üha enam räägitakse inimressursi hoidmisest ja üha aktuaalsemaks on töökohtadel muutunud ergonoomika. Selleks on maaülikoolis ainulaadne võimalus ka seda ala päriselt õppida ja saada selle ala spetsialistiks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Faresin Industries S.p.A., mille peakontor asub Breganzes (VI), projekteerib, toodab ja turustab loomakasvatussektori söödamiksereid ning neile vajalikku ratsioonianalüüsi tarkvara, samuti põllumajandus-, tööstus- ja ehitusrakenduste teleskoopkäitlejaid. Praeguse presidendi Sante Faresini poolt 1973. aastal asutatud ettevõte ühendab tugeva perejuhtimise traditsiooni rahvusvahelise kontserni dünaamilisusega, mis tegutseb ülemaailmselt laialdase tütarettevõtete, edasimüüjate ja edasimüüjate võrgustiku kaudu. 2023. aastal tähistas ettevõte oma 50. juubelit.