Üha rohkem jõuab uus tehnoloogia põllumajandusse, seda ka kaugseire puhul, kus kasutatakse satelliidiandmeid põllumeeste tegevuse seiramiseks ja hindamiseks. Uuest pinnaseiresüsteemist kirjutavad Maablogis Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) arendusnõunik Mariell Viinalass ja Maaeluministeeriumi maakasutuspoliitika osakonna nõunik Veronika Vallner-Kranich.

- Uus Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika programmiperiood (aastad 2021–2027) toob kaasa pinnaseire kohustusliku rakendamise.
- Foto: Unsplash
Uute tehnoloogiate puhul saame rääkida eelkõige kaugseire rakendustest, sealhulgas satelliidiandmete või asukohamärgisega fotode kasutamisest ja mehitamata õhusõidukitest ehk droonidest. Aga ka näiteks PRIA kasutatavast satelliidiandmete kasutamise infosüsteemist SATIKAS (PRIA kasutatav satelliidiandmete infosüsteem, mis kasutab niitmiste kaardistamiseks Sentineli satelliitide andmeid, töötleb neid ja väljastab tulemused). Uute tehnoloogiate alla liigituvad ka Euroopa Liidu programmi Copernicus kaudu pakutavad Sentineli satelliitide andmed ning positsioneerimissüsteemid Galileo ja EGNOS, mis võimaldavad luua uuenduslikke rakendusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.