• 13.04.22, 08:30

Poolas tõi Vene-Ukraina sõda kaasa inflatsiooni kasvu

Analüütikud ennustavad, et Poola tänavune keskmine hinnatõus ulatub 10,8 protsendini. Kõige enam kallinevad toit ja energia, samuti kannatavad ekspordi- ja impordimahud.
Sõjapõgenikud Przemyślis Poola-Ukraina piiril. Enneolematult suur põgenike arv ja kerkiv inflatsioon on sõjas kannatava Ukraina naaberriigile Poolale suureks väljakutseks.
  • Sõjapõgenikud Przemyślis Poola-Ukraina piiril. Enneolematult suur põgenike arv ja kerkiv inflatsioon on sõjas kannatava Ukraina naaberriigile Poolale suureks väljakutseks.
  • Foto: Shutterstock
Poola Majandusinstituudi (PMI) direktor Piotr Arak rõhutas, et ülemaailmse vastastikuse majandusliku sõltuvuse ulatuse tõttu tunneb sõja mõju enamik euroala riike. PMI tõi välja ELi riigid, keda toiduainete hinnatõus kõige rängemalt mõjutab: need on Rumeenia, Läti ja Slovakkia, sest Eurostati andmetel moodustavad nendes riikides kulutused toidukaupadele kõige suurema osa ostukorvist. „Juba jaanuaris põhjustas toiduhindade muutus nendes riikides 40% inflatsioonimäärast,” mainiti aruandes.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele