Eesti Maaülikooli senat mõistab oma otsusega karmilt hukka Venemaa agressiooni Ukraina vastu, mistõttu piirab maaülikool Venemaalt ja Valgevenest pärit üliõpilaste ja akadeemiliste töötajate õppima või tööle tulemise. Ühtlasi loob ülikool sihtstipendiumid, et aidata sõja eest põgenenutel alustada või jätkata Ukrainas katkenud õpinguid.

- Eesti Maaülikool.
- Foto: Sigrid Sõrmus
Maaülikooli senati poolt 31. märtsil vastu võetud otsusega ei saa 2022/2023. õppeaastal õppima kandideerida Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene kodanikud, kellel ei ole Euroopa Liidu liikmesriigi elamisluba ega pikaajalist viisat või kes ei ole juba Eestis õppimas. Isikud, kellel on Euroopa Liidu liikmesriigi elamisluba või pikaajaline viisa, kes juba õpivad Eestis või kellel on Euroopa Liidu liikmesriigi rahvusvaheline kaitse, saavad siiski jätkata alustatud õpinguid ülikoolis või kandideerida üliõpilaseks. Samad tingimused kehtivad ka töösuhte loomisel akadeemiliste töötajatega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.