Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) kutsub tootjaid üles pöörama rohkem tähelepanu kasutatavale toorainele ja nende spetsifikatsioonides kirjapandule.

- Geograafilised tähised, nagu Champagne, Feta, Cognac ja Parmigiano Reggiano, kaitsevad toodet väärkasutuse, jäljendamise ja seoste loomise eest ning tagavad tarbijatele toote tegeliku päritolu.
- Foto: Pixabay
Kui tooraine spetsifikatsioonis märgatakse geograafilise tähise väärkasutust, siis ei tohi jätkata selle nimetuse väärkasutust oma lõpptootel. Kalapüügi- ja turukorralduse osakonna peaspetsialisti Kadri Pajuri sõnul ei tohi toote märgistusel kasutada kaitstud nimetust, kui toode ei ole valmistatud vastavalt registreeritud toote spetsifikatsioonile või kui selle koostisosana ei kasutata autentset registreeritud nimetusega toodet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.