6. juunil alustab Keskkonnaamet Peipsil iga-aastast võrkude tragimist ehk järve vanadest võrkudest puhastamist. Töödega jätkatakse 7. juunil, samuti 13.-14. juunil.

- Tragimine Peipsil.
- Foto: Keskkonnaamet
Keskkonnaameti peadirektori asetäitja järelevalve valdkonnas Olav Avarsalu ütles, et vette triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik ennekõike just looduse kaitsmiseks. „Hüljatud, triivivad, võrgud ohustavad veekogus nii kalu kui veeloomi ja veelinde. Sünteetilistest materjalidest valmistatud nakkevõrgud lagunevad aeglaselt nii veekogu põhjas kui kaldale uhutuna ning on võimelised pikka aega kalu ja teisi elusolendeid lõksu püüdma ja tapma. Veel ohustavad sellised tähistamata triivivad võrgud ka veeliiklust, mis omakorda seab ohtu ka paadiga sõitvad inimesed,“ selgitas Avarsalu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.