Kõik jäätmed ei ole prügi. Õigesti kokku kogutuna, on kasutatud taimekaitsevahendi pakendid toormeks uutele toodetele – peamiselt kaablikaitsetorudele.

- Kõvaplasti ümbertöötleja WeeRec OÜ’sse toodud kasutatud taimekaitsevahendi plastpakendid.
- Foto: Evelin Hillep
Parem jäätmekäitlus on esimene eeldus, mis tuleb täita, et tekiks ringmajandus. Kasutatud materjalide ringlussevõtt aitab kaasa keskkonna häirimise vähendamisele. Euroopa Liidu rohelise kokkuleppe raames on kokku lepitud, et 2025 aastaks peab ümbertöötlemisse suunama 50% turuleviidud plastpakenditest. Taimekaitsetööstuse jaoks mängib plastpakend üliolulist rolli. Plastpakendid aitavad tagada taimekaitsevahendite turvalise tarnimise kasutajale ning toodete ohutu kasutamise. Eesti Taimekaitse Assotsiatsiooni liikmete eesmärk on panustada ringmajandusse ning meie ühine huvi on, et kõik kasutatud taimekaitsevahendite plastpakendid jõuaksid ümbertöötlusse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.