• 17.10.23, 12:24

ELi veinipoliitikal on hapukas järelmaitse

Euroopa Kontrollikoja aruandes väljendatakse muret ELi kavandatud meetmete mõju pärast viinamarjakasvatajatele. Liidu veinipoliitika ei vasta ÜPP keskkonnaeesmärkidele. Lisaks ei suuda selle meetmed otseselt suurendada sektori konkurentsivõimet.
Kodumaised viinamarjad.
  • Kodumaised viinamarjad.
  • Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Euroopa Liidu (EL) veiniturg on rangelt reguleeritud ja selle raames makstakse suuri toetusi. Viinamarjakasvatajad on saanud oma istanduste ümberkorraldamiseks ja konkurentsivõime suurendamiseks ligikaudu 500 miljardit eurot aastas. Alates 2016. aastast võivad nad ka taotleda luba täiendavate viinamarjaistanduste rajamiseks. Selle eesmärk on võimaldada tootmismahtude kontrollitud kasvu (kuni maksimaalselt 1% aastas), vältides samal ajal ülepakkumist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele