Volatolüümia kui teadussuund uurib lenduvaid orgaanilisi ühendeid, mida eritavad bioloogilised süsteemid. Sellel on suur roll ka veterinaarmeditsiinis ja tervishoius, sest lenduvate orgaaniliste ühendite mõõtmine võimaldab paremini tuvastada haigustunnuseid. Tänu sellele saab täpsema ülevaate haige seisundist, see lihtsustab diagnoosi panemist ning haiguse kulu edasist jälgimist.

- Ühte katsesse on kaasatud nii inimeste kui ka veiste embrüod ja eesmärk on selgitada välja kõige elujõulisema embrüo tunnused,
- Foto: Pexels
Lenduvaid orgaanilisi ühendeid eritub näiteks hingeõhust, uriinist, verest, süljest, väljaheiteist, nahast, juustest, rakkudest jne. Nende ühendite mõõtmiseks on mitmeid tehnikaid nii analüütilise keemia kui ka tajusüsteemide vallas, näitena võib tuua n-ö elektroonilise nina.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üleminekuperiood on lehmale kriitiline – just sel ajal suureneb energiavajadus ja kasvab risk ketoosiks. Baltic Agro poolt pakutav MecoVit® ühendab mikrokapseldatud DL-metioniini, koliinkloriidi, betaiini ning B2- ja B12-vitamiini, toetades maksa ainevahetust, söömust ja energiataset, et lehm saaks uue laktatsiooni alustada tugevamana.