Pisirohe OÜ tegevus on jõudnud järgmisse etappi – võrsete kõrval kasvab Tapa vallas Jootmel sama palju ka söödavaid õisi, mille peale on isaäranis maiad restoranid.

- OÜ Pisirohe ehk Marit Mäesaar, Artur Raudna, kelle põhitöökohaks on hoopis kaitsevägi, ning poeg Kahru, kes samuti konteinerites enda tarbeks söödavat kasvatab. Foto: Eva Bronzini
OÜ Pisirohe sünnist ja tegevusest esimesel kolmel aastal kirjutas Äripäeva
Lääne-Virumaa uudisteportaal juba möödunud kevadel, vahepeal on aga jõudsal sammul edasi liigutud. Tollal oli söödavate õite kasvatamine alles katsetusjärgus, täna aga moodustab umbes poole müügist.
“Suvi on restoranide hooaeg,” täpsustas Marit Mäesaar, kuhu toodang jõuab, ja lisas, et söödavad õied on tänavu väga kuum kaup. Õisi kasutatakse restoranides magustoitudel ja kookidel, pisirohet ehk erinevate taimede tõusmeid praadidel garneeringuks ja salatitesse.

- Kõik, mis pildil kausis, võib julgelt kinni pista. Foto: Eva Bronzini
“Eraklient leiab meid talvel, kui suvel enda kasvatatu on otsas, ja ka kevadel, kui tuleb tuhin ise tõusmeid kasvatama hakata,” tutvustas Mäesaar ettevõtte müügi aastaringi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas
Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.