Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) sõlmis lepingu metsa, mulla, elurikkuse ja maakasutuse arengukiirendi korraldamiseks ühispakkujate Tartu Teaduspargi, Baltic Innovation Agency ja Eesti Maaülikooliga. Partnerid hakkavad pakkuma arenguprogrammi iduettevõtetele rohetehnoloogiliste lahenduste arendamisel ning erainvesteeringute kaasamisel. Kiirendisse kandideerimine algas 2. septembril.

- Kiirendisse on oodatud rohetehnoloogilised lahendused, mis jälgivad mulla tervist reaalajas ning aitavad kaasa mulla kaitsele. Foto: Unsplash
Korraldajad on sügisel algavas kiirendis võtnud sihi pakkuda tuge iduettevõtetele, kes keskenduvad metsade, mulla ja elurikkuse kaitsele ning maakasutuse optimeerimisele. Kiirendiprogrammis saavad iduettevõtted laiendada oma ekspertide ja mentorite võrgustikku, kes aitavad neil oma tooteid ja teenuseid edasi arendada, turule viia ja kapitali kaasata.
Seotud lood
Looduslikud ja poollooduslikud rohumaad sobivad küll karjatamiseks ning neilt võib saada arvestatava koguse heina, ent paraku ei ole selliste heinamaade silo lüpsikarja jaoks piisavalt kvaliteetne. Kvaliteetse silo saamiseks peab farmipidaja olema valmis panustama maa ettevalmistusse, kultuurtaimede külvamisse, väetamisse ja õigeaegsesse hooldamisse.