• 06.05.25, 13:41

Eestlased tulid välja maailmas ainulaadse nitraatlämmastiku mõõtmise lahendusega

Eesti täppispõllumajanduse ettevõte Paul-Tech võimaldab alates maikuust reaalajas näha, kui palju taimedele kättesaadavat nitraatlämmastikku sisaldub mullas hektari kohta – seda esmakordselt maailmas.
Eestlased tulid välja maailmas ainulaadse nitraatlämmastiku mõõtmise lahendusega.
  • Eestlased tulid välja maailmas ainulaadse nitraatlämmastiku mõõtmise lahendusega.
  • Foto: Laura Strandberg
Põllumehed saavad nüüdsest teha väetusotsuseid senisest märksa täpsemalt, tuginedes andmetele, mis näitavad lämmastiku tegelikku kättesaadavust taimedele. Paul-Techi teaduspõhine mullajaam tuvastab esimesena maailmas reaalajas ja praktiliselt rakendataval kujul nitraatlämmastiku koguse mullas, mida taimed suudavad omastada.

Seotud lood

Uudised
  • 09.04.25, 11:49
Paul-Tech alustas Soomes suurt mullakatset
Täppispõllumajandusettevõte Paul-Tech paigaldas märtsi lõpus Soome kaheksa mullajaama, astudes olulise sammu oma tehnoloogia edasiarenduses.
Uudised
  • 29.01.25, 12:15
Eesti mullajaam aitab säilitada Suurbritannia kuulsaimat tamme
Eesti täppispõllumajanduse ettevõte Paul-Tech paigaldas eelmise aasta lõpus Sherwoodi metsa Nottinghamshire’is Suurbritannia kuulsaima tammepuu – legendaarse Robin Hoodiga seotud The Major Oaki – juurde kolm mullajaama, et jälgida ja toetada selle ajaloolise tamme tervist.
Uudised
  • 13.09.24, 12:17
Täppispõllumajanduse idufirma laieneb Leedu turul
Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech alustab sel sügisel koostööd Leedu juhtiva põllumajandustehnika müüjaga Dotnuva Baltic.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele