• 24.07.25, 09:15

Räägi kaasa: kujundame koos Eesti vee tulevikku

Kliimaministeerium pani avalikule väljapanekule aastate 2028-2033 veemajanduskavade alusuuringud, mille kohta saab ettepanekuid esitada järgneva kuue kuu jooksul.
Üheks olulisemaks probleemiks on toitainete suur hulk Eesti vetes ning ehkki lämmastikku ja fosforit satub veekeskkonda eritegevustest ja allikatest, pärineb hinnangulisest 69% inimtekkelisest lämmastikukoormusest põllumajandustegevusest ning 44% fosforikoormusest metsamaa kuivendusest.
  • Üheks olulisemaks probleemiks on toitainete suur hulk Eesti vetes ning ehkki lämmastikku ja fosforit satub veekeskkonda eritegevustest ja allikatest, pärineb hinnangulisest 69% inimtekkelisest lämmastikukoormusest põllumajandustegevusest ning 44% fosforikoormusest metsamaa kuivendusest.
  • Foto: Pixabay
Alusuuringud sisaldavad pinnavee vesikonnatunnuste, pinnavee koormuste, põhjavee riikliku seirevõrgu, põhjaveekogumite kontseptuaalsete mudelite, põhjaveekogumite koormusallikate mõju analüüsi, veekasutuse majandusanalüüsi ning oluliste veemajandusprobleemide ülevaate eelnõud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele