Saaremaa suurim lambakasvatusettevõte
Saaremaa Ökoküla AS kasutab sel aastal esmakordselt Uus-Meremaa lambapügajate
teenuseid.
„Uusmeremaalaste kasutamine tuleb meile odavam kui kohapeal teenuse ostmine," ütles Oma Saarele Saaremaa Ökoküla lambakasvatusharu juht Koit Kull.
Kaks uusmeremaalast saabub Saaremaale lambaid pügama 20. augustil Inglismaalt. „Nende töövõtted ja tehnika on nii professionaalsed, et üks mees pügab päevas 300 lammast. Saame pooleteise päevaga kõik oma 800 looma pügatud ja võime siis muude asjadega edasi minna," selgitas Kull.
Siiani on Saaremaa Ökoküla kasutanud kohaliku lambapügaja teenust, kelle jõudlus on väiksem (kuni 80 lammast päevas) ning kogu karja pügamine võib venida kuu aja pikkuseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Koit Kull ei taha mitte mingil juhul halvustada ettevõtte senist partnerit, kes on igati tubli ja meie tingimustes professionaalne töömees, kuid Uus-Meremaa on lambakasvatuse absoluutne tipp.
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.