• 16.08.10, 13:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nordea: Eestis ei suudeta hinnakasvu ohjeldada

Nordea Panga peaökonomist Tõnu Palmi sõnul on Eesti inflatsioon olnud ajalooliselt muutlikum kui suuremates Euroopa riikides.
„Eestis on väike avatud majandus, mille puhul välised hinnasurved avalduvad kiirelt kodumaises inflatsioonis. Ka turu väiksus tähendab seda, et konkurents ei toimi alati piisavalt efektiivselt hinnakasvu ohjeldamisel, mistõttu on tervitatav heas mõttes avalik kontroll ja tähelepanu hindade üle,“ kiitis Palm hinnatõusu teema tõstatajaid.
Tema sõnul on Eesti tarbijahinnad kasvanud viimasel ajal rohkem kui euroalal, kuid arvestades alusinflatsiooni on inflatsiooni surve püsinud Eestis siiski jätkuvalt madalal.
„Tarbija ja ettevõtja tunnetab paratamatult oma nahal tarbijahindade kasvu. Seega on oluline, et lühiajalised tegurid, mis on peamiselt hinda kergitanud, ei tõstaks pikemaajaliselt inflatsiooni ootust. See mõjutaks negatiivselt elanikkonna ostuvõimet ja vähendaks ka konkurentsivõimet,“ hoiatab peaökonomist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele