• 23.09.10, 20:56
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Piimatootja: küsimus on, kelle kätte läheb jäme ots

Tere ja E-Piima koostöö tulemuse määrab, kelle kätte läheb ühises ettevõtmises jäme ots, kas piimatootjatele või töösturitele, arvas piimandusühistu E-Piim liige Jaan Kiisk. 
400 piimalehmaga JK Otsa Talu OÜ juhataja Jaan Kiisk lausus täna välja kuulutatud koostööplaane ja võimalikku ühinemist kommenteerides: "Selge, et ilma nõukogu ja üldkoosoleku otsuseta E-Piim Terega ühineda ei saa. Kui ühine piimatööstus läheks börsile, tähendaks see, et kontroll piima töötlemise üle läheks tootjailt välismaalaste kätte."
Kiisk arutles: "Kui tootmine ja maa lähevad eestlaste käest ära, kuidas hakkab see parandama tootjate olukorda? Tervikuna sektor muidugi teenib, aga raha läheb mujale, mitte tootjale. Kui ühinemise tulemusel tekiks tootjate ühistu, saaksime kasumi jaotamisel aga kaasa rääkida."
Kiisa andmetel ületab E-Piima liikmete arv poolt tuhandet ja igaühel on põhikirja kohaselt üks hääl. Liikmed ei pea samas üldkoosolekule isiklikult kohale minema, sest neid esindavad volinikud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Praegusel keerulisel ajal pole ma kindel, et E-Piima liikmed AS Terega ühinemist toetavad. Esialgu kindlasti kaheldakse. Vaja oleks selgeks saada, mida strateegiline koostöö endast kujutab," rääkis Kiisk. "Võib-olla algul mingit jumet on, aga küsimus on selles, kelle kätte läheb jäme ots, kas tootjate või töötlejate käte. Kui tahame, et kodumaine tootmine säiliks, ei tohi tootjad kontrolli töötlemise üle käest ära anda."

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele