• 08.10.10, 14:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Golfiväljakud võtavad riisikasvatamise maad ära

Maailma suuruselt teisel riisikasvatajal Vietnamil on probleem. Riisi kasvatamiseks kasutatud maa väheneb 2020. aastaks viie protsendi võrra, kuna golfiväljakud, kaubandusekeskused ja tööstuspargid vajavad maad, vahendab Bloomberg.
Vietnami valitsus peab plaani, kuidas sellist arengut peatada.
Põllumajandusministeerium plaanib säilitada 3,8 miljonit hektarit 2020. aastaks riisi kasvatamiseks ning peatada mitte-põllumajanduse invasiooni põllumajandusmaadele. Praegu on riisi all enam kui neli miljonit hektarit.
„Me peame säilitama riisitoodangu, et kindlustada riigi toidujulgeolek ning täita ekspordieesmärgid,“ ütles põllumajandusministeeriumi külviosakonna juht Nguyen Tri Ngoc. „Me peame läbi mõtlema, kuidas piirata linnade laienemist ning provintsides riisiväljade muutmist golfiväljakuteks, hotellideks ja kaubanduskeskusteks.“
Vietnami põhjanaaber ja maailma suurima rahvaarvuga Hiinas on 1997. aastast 2003 aastani kahanenud teraviljakasvatus 20 protsent. Hiina peaminister Wen Jiabao on öelnud, et kahanev teraviljatoodang kujutab ohtu riigi toidujulgeoleku poliitikale.
Vietnami peaminister Nguyen Tan Dung nõudis korralduses provintsivõimudele, et need ei lubaks uusi golfiväljakuid riisipõldudele ega muule põllumajandusmaale. Vietnamis on töös 60 golfiväljakut või nende arendust.
Vietnamis on terve aastakümne vältel püsinud majanduskasv seitsmest protsendist kõrgemal, mis on aidanud tõsta 87 miljoni inimese sissetuleku üle 1000 dollari taseme. Valitsuse eesmärgiks on, et 2020. aastaks ületaks sissetulek 3000 dollari taseme.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele