Saksamaa keskkonnakaitsjad avastasid, et osa sealsetes supermarketites müüdavast kanalihast on elukeskkonnaks bakteritele, mis on antibiootikumidele resistentsed ning võivad inimesel põhjustada ravile mittealluvaid nakkusi.
Epidemioloogide kinnitusel sisaldab antibiootikumidega nuumatud kanaliha teatud liiki baktereid, mis põhjustavad inimese haigestumist küll harvadel juhtudel, kuid kui see siiski juhtub, on ravivõimalused väga piiratud.
Nüüd plaanib Saksamaa oluliselt vähendada antibiootikumide kasutamist loomakasvatuses.
Eesti kanalihatootja Tallegg kinnitab, et nemad hoiduvad antibiootikumidest, aga kui see on hädavajalik, siis järgivad ainult ravimiameti ettekirjutust. Rannamõisa kaubamägi all linnuliha turustav Maag Grupp aga kinnitas Äripäevale, et nemad ei turusta Saksamaa tootjate kanaliha.
Üksikasjalikumalt loe tänasest Äripäeva paberlehest.
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.