Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut tutvustab täna põllumajandusmiisteeriumi tellimusel valminud uuringut maapiirkonna ettevõtjate olukorrast ja vajadusest.
Uuringu "Maapiirkonna ettevõtjate olukord, arengutrendid ning toetusvajadus" tulemused on aluseks maaelu arengukava 2014 - 2020 väljatöötamisel, teatas ministeerium.
Maapiirkonnas oli möödunud aastal registreeritud 36 031 majanduslikult aktiivset ettevõtet ehk 34,7% kogu Eesti ettevõtetest. Kõigist maaettevõtetest 25,6% olid registreeritud Harjumaale.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uuringut tutvustatakse täna, 29. novembril kl 13 põllumajandusmiisteeriumi suures saalis.
Tutvustamisele tulevad teemad:;;;
- Maaettevõtlus 2011.a. ja ettevõtluse areng 2005- 2011: ettevõtete paiknemine, tegevusalad, majandusnäitajad - EMÜ teadur Anne Põder
- Ettevõtlus- ja elukeskkond; maaettevõtete investeeringud ja toetused - EMÜ teadur Ants-Hannes Viira
- KOV-i ja riigi roll maaettevõtluse arendamisel - EMÜ lektor Maret Prits
- Uuringu põhijäreldused ja ettepanekud - professor Rando Värnik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuleval aastal välisturgudega oma plaane siduvate Ida-Virumaa firmade seas on enamuses tööstusettevõtted, aga ka põllumajandussektori esindajaid.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.