Kui tänased kohtumised Moskvas ELi ja Venemaa esindajate vahel läbimurret ei too ja Venemaa ELi sealihale kehtestatud impordikeelu täies ulatuses jõusse jätab, ähvardab EL impordikeelu vaidlustada WTOs.
EL süüdistab Venemaad ülereageerimises. Kui Leedus avastati kahel metsseal seakatk, kehtestas Venemaa jaanuari lõpus impordikeelu kogu Euroopa Liidu sealihale, ehkki Venemaal endal on sadu sama haiguse puhanguid.
Euroliit leiab, et lauskeeld on ebaproportsionaalne ja usub, et keelu taga on protektsionistlikud poliitilised, kodumaised majanduslikud kaalutlused, kirjutab Wall Street Journal.
ELi jaoks on tegemist 1,4 mld eurose turuga, Venemaale läheb neljandik ELi sealiha ekspordist. Suured sealiha eksportijad nagu Taani on kutsunud Euroopa Komisjoni üles Venemaale suuremat survet avaldama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu keskkonnakomisjoni liikmed Karel Rüütli, Rein Randver ja Rainer Vakra ning maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva kutsuvad valitsust üles astuma tõsiseid samme selleks, et Aafrika seakatk ei leviks Eestisse.
Täna toimus Euroopa põllumeeste ja ühistute katusorganisatsiooni Copa-Cogeca liikmete kohtumine Euroopa Komisjoni esindajatega, et analüüsida olukorda seoses Venemaa poolt EL sealihale kehtestatud sisseveopiiranguga. Venemaa põhjendab sealiha impordikeeldu Leedus ja Poolas metssigadel leitud sigade Aafrika katku juhtumitega.
Kandideerimise tähtaeg: 11. mai 2025