MESi nõukogu kinnitas majandusaasta aruande

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu kinnitas 2013. aasta majandusaasta aruande. Sihtasutuse tulem oli 1 696 400 eurot.

Sihtasutuse eesmärk on Eesti maapiirkonna majandusliku arengu toetamine ettevõtlust soodustavate sihtprogrammide rakendamise kaudu ning põhitegevuseks on võlakohustuste tagamine ja laenamine väikese ja keskmise suurusega ettevõtjatele.

2013. aastal sõlmis sihtasutus 323 tagatislepingut tagamiskohustusega 31,8 miljonit eurot. Tagatise keskmine suurus oli 98,5 tuhat eurot. Sihtasutuse tagatisportfell seisuga 31.12.2013 oli 52,87 miljonit eurot.

Valdkonniti sõlmiti tagatislepinguid enim põllumajanduses, järgnesid bioenergeetika-, kaubandus- ja kalandusettevõtted.

2013. aastal laenati kokku 9,4 miljonit eurot, millest 3,6 miljonit eurot oli Kalandusfondi rahastatud laen vesiviljelusega tegelevatele ettevõtjatele.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg tõdeb: „Hea meel on, et maapiirkonna ettevõtted jätkasid eelmisel aastal jõudsalt investeerimist, mis kaudselt kajastub ka meie tagatisportfelli kasvus.“

Lisaks põhitegevusele aitab Maaelu Edendamise Sihtasutus kujundada maaelu mainet ning koordineerib Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandesüsteemi.

2013. aastal andis sihtasutus maamajanduslike kutseõppeasutuste õpilastele õppetoetust 106 700 eurot, tunnustas parimaid maamajanduseriala õpilasi ja parimat õpetajat ning andis välja parima piima- ja lihaveisekasvataja aunimetused. Parimaid Eesti Maaülikooli üliõpilasi toetati ühekordse stipendiumiga.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised