Põllumajandusminister Ivari Padar kohtub täna piimasektori esindajatega, et arutada Venemaa impordipiirangute tagajärgede leevendamist ning vajadusel Eesti piimanduse strateegia 2012-2020 täiendamist.
Piimastrateegia töögrupp koguneb põllumajandusministeeriumis täna pärastlõunal, et Eesti Piimaliidu ettepanekul arutada sektoripõhiseid kriisimeetmeid.
Eesti piimanduse strateegia eesmärk on piimatootmise ja -töötlemise mahu suurendamine ning jätkusuutlikkuse tagamine aastaks 2020. Strateegia kinnitati 30. aprillil 2012 koostöömemorandumi allkirjastamisega põllumajandusministeeriumi, Eesti Piimaliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Piimakäitlemistalude Liidu esindajate poolt.
Venemaa Dmitri Medvedev teatas 7. augustil, et Moskva kehtestab täieliku embargo looma- ja sealihale, puu- ja köögiviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa kehtestatud impordikeeld lõi turud segi ja tuletas teravalt meelde, et Eestis pole ikka veel koostatud piimandussektori kriisimeetmete plaani.
Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna lõuna ajal Hiina suursaadiku Hr. QU Zhe’ga, kellega arutati Eesti põllumajandustoodete võimalikku eksporti Hiina turule.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.