Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 3. september 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

EPKK: Tänane Euroopa Komisjoni otsus toob kasu pikas perspektiivis

Euroopa Komisjon teatas täna, et suunab 2015. aastal põllumeestele oma toodangu reklaamimiseks mõeldud 60 miljoni eurosesse fondi lisaks veel 30 miljonit eurot.

„Tervitame Euroopa Komisjoni otsust suurendada EL põllumajandussaaduste ja toidutoodete promotsioonile eraldatud vahendeid. Antud otsus toob põllumajandus- ja toidusektorile kasu keskmises ja pikemas perspektiivis, kuid see ei lahenda otseselt muresid, mis on lühiajaliselt tekkinud Venemaa poolt kehtestatud impordipiiranguga,“ sõnas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus. „Siiski on vaja pidevalt tegeleda meie toodete tutvustamisega nii siseturul kui ka kolmandate riikide turgudel. Meetmest võib ühtlasi abi olla näiteks meie piimatoodetele uute turgude leidmisel Aasias, Lähis-Idas või teistes piirkondades. Kuigi kehtivate reeglite kohaselt ei tohi antud meetme raames reklaamida konkreetseid ettevõtteid ja kaubamärke, siis aitavad promotsioonimeetmed suurendada tarbijate tähelepanu teatud kaubagrupi vastu. Kuigi Eesti on antud meetme raames ellu viinud vaid üksikuid projekte, siis üldises kontekstis on positiivne, kui EL toiduained jõuavad sõltumata konkreetsest päritoluriigist uutele turgudele väljaspool Euroopa Liitu.“

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda viib praegu antud meetme raames ellu kolmeaastast programmi puu- ja köögivilja tarbimise suurendamiseks Eestis.

"Euroopa Komisjoni heakskiitu ootab ka põllumajandus-kaubanduskoja kolmeaastane programm piima tarbimise soodustamiseks Eesti siseturul. Positiivse otsuse puhul saaksime piimatoodete promotsioonile suunatud programmi elluviimisega alustada 2015. aasta alguses," lisas Sõrmus.

 

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751