Salva: August tõi kombaini- ja niidukikahjud

Sarnaselt möödunud aastaga suurenesid augustis oluliselt põllumajandustehnika kahjud, vigastada said või purunesid peamiselt kombainide heedrid ja heinaniidukite latid.

“Uus kombain võib maksta sama palju kui sportauto ning iga väiksemagi detaili purunemine toob kaasa märkimisväärse kahju. Harvad pole juhtumid, mis remont või detaili asendus maksab viiekohalise numbri jagu eurosid, keskmine kulu on ca 5000 euro kandis” märkis Salva Kindlustuse juhatuse liige Algor Orav.

“Rohkem juhtub põllutehnikaga seotud kahjusid just värskelt kasutusele võetud põldudel, kus paiknevad kivid on koristamata või kaardistamata. Samuti on toimunud kahjusid, kus põhjuseks hooletus või oskamatus suurte mõõtmetega masina manööverdamisel,” lausus Orav.

Salva Kindlustus hüvitas augustis võrreldes möödunud aastaga oma klientidele kahjusid kolme protsendi võrra enam, kokku 0,69 miljoni euro ulatuses. Salva kogutud kindlustusmaksete summa kasvas üheksa protsenti 1,3 miljoni euroni.

Kaheksa kuuga on Salva Kindlustus oma klientidele hüvitanud kahjusid 6 miljoni euro ulatuses ning kogunud kindlustusmakseid 11 miljonit eurot.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised