Kuni 22. veebruarini saab toetust taotleda koolipuuvilja ja -köögivilja kavaga seotud tegevusteks. Lisaks toetatakse ka näiteks nende kasvatamist.
Toetust on võimalik taotleda üks kord õppeaasta jooksul vahemikus 1.-22. veebruarini. Seotud tegevuste eelarveks on ettenähtud 15% õppeaastaks ettenähtud koolipuuvilja ja -köögivilja toetuse eelarvest. Lapse kohta võib toetus olla kuni 30 eurot õppeaastas.
Toetuse taotlejaks võib olla haridusasutus, puu- ja köögiviljatoodete pakkuja, kohalik omavalitsus haridusasutuste nimel või haridusasutust esindav koolipuuviljatoetuse taotlemise eesmärgil loodud juriidiline isik.
2014/2015. õppeaastal on koolipuuvilja ja –köögivilja kava eelarve maht ligi 127 000 eurot, millest 90% rahastab Euroopa Liit ja 10% Eesti riik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rohkem infot koolipuuvilja ja –köögivilja toetuse kohta leiab PRIA kodulehelt.
Koolipuuvilja ja -köögivilja kava on Euroopa Liidu programm, mille eesmärk edendada puu- ja köögiviljade tarbimist laste seas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti aiandussektor sai aastateks 2015-2020 arengukava, mis seab eesmärgiks tõsta Eestis kasvatatud köögivilja isevarustatuse tase 2020. aastaks 58%-lt 75%-ni ning puuvilja- ja marjade isevarustatuse tase 10%-lt 15%-ni.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.