• 06.09.15, 22:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Maaülikooli kloonitud lehmmullikas sai aastaseks

Eesti Maaülikooli, Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli  koostöös sündinud kloonvasikas Augustiina sai augustis aastaseks.
„Kindlasti on see kloonimistehnoloogia arendamise seisukohast suur töövõit,“ ütles Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma, kelle sõnul on suurloomade kloonimisel nii meil kui mujal maailmas suurimaks probleemiks kloonjärglaste tervis. „Augustiina täiskasvanuikka jõudmine näitab, et meie tehnoloogia võimaldab saada normaalselt arenenud loomi.“
Kloonmullika kasvatamisel on teadlastele suur abi olnud Märja katsefarmi töötajatest, maaülikooli suurloomakliiniku arstidest ja tudengitest.
Tulevikus loodavad teadlased luua transgeenseid kloonlehmi, kelle piimast saaks toota ravimeid.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele