Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 14. detsember 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kõik 118 maaelu arengukava on komisjoni poolt heaks kiidetud

Kreeka maaelu arengukava vastuvõtmisega reedel jõudis lõpule kõigi 118 kava vastuvõtmine ajavahemikuks 2014–2020. Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist antakse maaelu arengukavade rahastamiseks 99,6 miljardit eurot, millele lisandub veel 60,6 miljardit eurot kaasrahastusena riiklikest ja piirkondlikest või eravahenditest.

Maaelu arengukavade eesmärk on edendada Euroopa maapiirkondi ning aidata lahendada majanduslikke, keskkonnaalaseid ja ühiskondlikke probleeme, samuti kasutada võimalusi nende vältimiseks. Loe lähemalt SIIT.

Copa-Cogeca peasekretäri Pekka Pesoneni sõnul on maaelu arengu meetmetel oluline roll jätkusuutliku, konkurentsivõimelise ja nutika põllumajandus- ja metsandussektori tegevuse tagamisel. Programmide tõhusaks rakendamiseks on aga vajalik bürokraatia vähendamine. Selged juhised peavad farmeritele olema õigeaegselt kättesaadavad, karistused nõuetele mittevastavuse eest proportsionaalsed ning nõuandeteenistus peab olema kliendile ja lahendusele suunatud. Innovatsioon on oluline säästlikuma ja nutikama põllumajandussektori arenguks, selle saavutamiseks tuleb tagada vajalik rahastus. Toiduga varustatuse ja kliimamuutusega kohanemise võtmesõnadeks on toota rohkem vähesemate vahenditega. On pisut murettekitav, et programmidesse ei ole kaasatud kuigi palju meetmeid tootjaorganisatsioonide loomiseks ja toetuseks, mis aitaks farmeritel keerulises turuolukorras paremini toime tulla. Loodame, et tulevikus see muutub.

Allikas: EPKK.

 

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616