Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ootab põllumajandustootjaid osalema veekaitsele suunatud Eesti ja Läti koostööprojekti GreenAgri pilootprogrammis, mille raames pakutakse põllumeestele oskusteavet keskkonnasõbralike praktikate rakendamise kohta orgaaniliste väetiste kasutamisel.
Pilootprogrammi eesmärgiks on tutvustada põllumajandustootjatele keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid ja praktikaid orgaaniliste väetiste (tahesõnnik, poolvedelsõnnik, vedelsõnnik, sügavallapanusõnnik, digestaat) kasutamisel. Koostöös ekspertidega koostatakse iga osaleva ettevõtte jaoks individuaalne tegevuskava.
„Sõnnik on loomakasvatuse väärtuslik kõrvalsaadus, mille kasutamisel on võimalik kokku hoida mineraalväetiste arvelt ning parandada mulla elustikku. Nii põllumajandustootmise kui keskkonnahoiu seisukohalt on oluline parima oskusteabe kättesaadavus sõnniku kasutamiseks põldude ja rohumaade väetamisel. Seejuures on eesmärgiks saada mõistlike kuludega võimalikult head saaki ja samas vähendada toitainete lekke võimalusi veekogudesse,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.
Pilootprogrammis osalevad ettevõtted saavad professionaalsetelt keskkonna- ja põllumajandusekspertidelt väärtuslikke nõuandeid ettevõtte keskkonnaküsimuste lahendamiseks ja veeseaduse karmistuvate nõuete täitmiseks.
„Kutsume pilootprogrammi kandideerima põllumajandusettevõtteid, kes soovivad parandada orgaaniliste väetiste majandamisega seotud valdkondi oma ettevõttes ning andma oma panuse Eesti põllumajandustootmise muutmiseks keskkonnasõbralikumaks. Pilootprogrammis osalevatele ettevõtjatele pakutakse muuhulgas võimalusi koolitustel ja õppereisidel osalemiseks,“ lisas Sõrmus.
Pilootprogrammi oodatakse osalema ettevõtteid järgmistest valdkondadest: piimatootmine, seakasvatus, lihaveisekasvatus, lambakasvatus, linnukasvatus ja teraviljakasvatus. Programmis osalev ettevõte peab põldude väetamisel kasutama orgaanilisi väetisi.
Programmis osalemiseks tuleb täita taotlusvorm ja saata see hiljemalt 26. jaanuariks 2016 e-posti aadressile
[email protected]. Pilootprogrammi valitud ettevõtete nimekirja kiidab heaks projekti „GreenAgri“ juhtgrupp 2016. aasta veebruaris. Lisainfot leiab koja kodulehelt
www.epkk.ee.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Läti Põllumeeste Parlamendiga viib aastatel 2015-2019 läbi projekti GreenAgri, mille eesmärgiks on vähendada Eestis ja Lätis põllumajandustegevusest taimetoitainete pinnavette leostumist ning sealt edasi Läänemerre kandumist, säilitades samas tootjate konkurentsivõime. Projekti GreenAgri elluviimist toetab Euroopa Liit Interreg Kesk-Läänemere Programmi 2014-2020 raames.
Lisainfo: Ann Riisenberg, EPKK keskkonnavaldkonna juht, tel 600 9349,
[email protected].
Seotud lood
Keskkonnaministeeriumi peaspetsialist Enn Liive tutvustas 4. detsembril Voore Farmis toimunud ümarlaual, millised muudatused on plaanis seadusesse sisse viia.
Viimastel aastatel on oluliselt suurenenud põhja- ja pinnaseveest leitud taimekaitsevahendijääkide hulk. Lisaks on nende kogus suurenenud ka pinnase proovides.
EPKK korraldas ümarlaua, kus esinesid keskkonnaminister, veekeskkonna spetsialistid ning põllumajandustootjad.
Riigikogu kiitis heaks veeseaduse muutmise seaduse (82 SE), millega ajakohastatakse nõudeid põllumajandusest lähtuva veereostuse piiramiseks.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?
Viimased uudised
Svet: pakendiaktsiisi ei tule
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele