Atria koondas kogu tootmise Valka

Atria koondas kogu tootmise Valka
Atria koondas kogu tootmise Valka

Atria Farmid OÜ müüs ettevõttele kuulunud Põlvamaal asuva, aprillis tootmistegevuse lõpetanud Vastse-Kuuste lihatööstuse 10 Eesti farmeri poolt loodud tulundusühistule Eesti Lihatööstus. Atria on juba kogu tootmistegevuse tänaseks koondanud Valka, ühte tootmiskompleksi.

„Vastse-Kuuste müük on oluline samm Atria Eesti ASi struktuuri ja äritegevuse korrastamisel,“ ütles Atria Eesti ASi juhatuse esimees Olle Horm. „Leidsime lihatööstusele uue omaniku võrdlemisi kiiresti ning ootame põnevusega, kuidas neil minema hakkab. Turuolukord on väga pingeline, kuid just sellistes olukordades toimub enamik omandimuutusi – optimeerimine ja uute võimaluste otsimine käivad alati käsikäes. Meie tehingu vastastikune kasulikkus seisneb selles, et meil on vaja erinevaid asju ning tehingu tulemusena saavad mõlemad, mida tahavad – seakasvatajad oma tootmise, meie aga saame oma tootmist märkimisväärselt efektiivsemaks muuta, koondades selle Valga tootmiskompleksi.”

„Täna on sealiha hind naeruväärselt madal, mistõttu tuleb seda väärindada, et kasumlikult toimetada,” märkis Olle Horm. „Kindlasti ei jää sealiha hind madalaks igavesti – põhjused on poliitilised ning kunstlikud, nt Venemaa sanktsioonid, mis võivad muutuda. Ostjate näol on tegemist tublide Eesti asja ajavate ettevõtjatega, kelle käest saame tulevikus vajaduse tekkides eestimaist sealiha sisse osta. Vastse-Kuuste kaubamärgi all tootmist jätkame aga Atria Valgamaal asuvas tehases. Loodan, et tehing toob Põlvamaale uue hingamise ning mõjub Eesti sealihatööstusele innustavalt.“

TASUB TEADA

Atria Eesti AS (www.atria.ee) on üks suurematest, ligi 350 töötajaga Eesti toiduainekontsernidest ning suuruselt teine seakasvataja Eestis, kes omab kolme kaubamärki: Maks&Moorits, Wõro ja VK. Atria Eesti tegutseb Eesti äärealal Valgamaal ning sealt alguse saanud ajalugu ulatub aastasse 1910. Lihatööstuse suurim eelis on kogu tootmisahela omamine – alates loomade kasvatamisest kuni valmistoodangu realiseerimiseni poodides. Atria tooted on valmistatud peamiselt eestimaisest toorainest. Atria Eesti AS kuulub Soome börsiettevõttele Atria Oy.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised