Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt korraldatavale esimesele “Parim Talutoit 2016” konkursile esitati Eesti talutootjate poolt kokku 77 talutoodet veerandsajast talust.
Alagruppide võitjad, kes osalevad “Parim Talutoit 2016” finaalis, valiti 15. juulil. Parima talutoote valimisel hinnati nii talutoodete maitset kui ka talunike äriplaane, tootearendust ja turundust. Üldvõitja ja alagruppide parimad kuulutatakse välja 30. juuli XXV Eesti Talupäevadel Jänedal.
“Suur osalejate huvi näitab, et vaatamata turu keerulistele olukordadele panustavad Eesti talupidajad järjest enam kvaliteetsete ja maitsvate talutoodetele loomisesse,” ütles Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm pressiteates. “Eestimaa talupidajad suudavad vaatamata tarbijate hinnatundlikkusele, investeerida toorearendusse ja pakkuda inimestele kvaliteetset, maitsvat ja enne kõike huvitavat kodumaist talutoitu.”
Parim piimatoode (k.a. sõretoode) - 24 toodet Parim pagaritoode - 9 toodet
Parim keedis - 17 toodetParim tervisetoode – 7 toodetParim jook – 5 toodetParim maius - 12 toodet
“Parim Talutoit 2016” hindamisel osalesid Eesti Peakokkade Ühendusest Kadri Tran ja Heidi Pinnak, Nami-nami.ee portaali eestvedaja, toidublogija Pille Petersoo, ettevõtja ning saate Kapital kaasautor Mart Kuusk, toidukriitik ja blogija Margit Kirsipuu, Selveri ostudirektor Katrin Riisalu,
Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool
pedagoog Marika Kaska, Eesti Maaülikooli lektor Tiiu Ohvril ning Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad Leho Verk ja Kaul Nurm.
Eestimaa Talupidajate Keskliit on 1989. aastal asutatud katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on põllu- ja maamajandusliku ettevõtlusega tegelevate peretalude esindamine ja huvide kaitsmine. Eestimaa Talupidajate Keskliidu algatusel on loodud talutoidu katuskaubamärk „Ehtne Talutoit“, mida kasutab juba üle 60 tootja. “Parim Talutoit 2016” konkurssi korraldamine on turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus.
"Parim Talutoit 2016" hindamiskomisjon.
Seotud lood
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?
Viimased uudised
Svet: pakendiaktsiisi ei tule
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele