VTA kahtlustab seakatku jõudmist Saaremaale

Foto: Äripäev AS

Sigade suurenenud suremuse tõttu kontrollib Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) ka sigade Aafrika katku võimalikkust Saaremaal üle 2000 seaga farmis.

Amet sai sigade suurenenud suremusest teate eile ning võttis võimaliku haiguse tuvastamiseks proovid, mis saadeti laborisse. VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul selguvad proovide tulemused homme.

Reedest kuni täna hommikuni on kõnealuses farmis hukkunud üle 30 sea.Saaremaa ja Hiiumaa on siiani ainsad Eesti maakonnad, kus pole seakatku diagnoositud ja kus Euroopa Komisjon pole kehtestanud piirangutsoone.Sel aastal on sigade Aafrika katk diagnoositud Eestimaa viies farmis (kolm Jõgevamaal, üks Järvamaal ja Lääne-Virumaal). Sigade Aafrika katk on väga nakkav ning ägedalt kulgev kodusigade ja metssigade viirushaigus, mida iseloomustab palavik, verejooksud, põletikulised muutused elundites ja suur suremus (kuni 100% loomadest). Ravi puudub ja taudi edasise leviku tõkestamiseks tuleb sead hukata. Inimestele see katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile.

Jaga lugu:
Seotud lood

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150