Piimatööstuse Tere juhatajaks määratud Aivar Rehe usub nii ettevõtte tulevikku kui ka seda, et koostöö Tere praeguse omaniku Oliver Kruudaga tuleb korrektne ja töine.
- Rehe: mina usun Tere tulevikku! Foto: Andres Haabu
Kohus kuulutas eile välja Tere AS emaettevõtte Elveda OÜ pankroti ja pankrotihaldur Mare Arm vahetas välja piimatööstuse juhtkonna. Elveda teatas täna, et kaebab pankrotimääruse edasi. Tere uude nõukogusse kuuluv vandeadvokaat Jaanus Mody ütles, et Aivar Rehe on suurte kogemustega tippjuht, kes oli hetkel vaba.Kas olete juba uues ametis või nii kiiresti need asjad ei käi?
Järgneb intervjuu Tere uue juhi Aivar Rehega.
Käivad ikka. Päris kohal veel ei ole, aga tänase päeva jooksul ma sinna jõuan.Mis on teie ülesanne Teres?
Näen enda ülesandena Tere kaubamärgi ja Tere kui kontserni firmaväärtuse hoidmist ja kui arengud on positiivsed, siis ka selle samm-sammu haaval kasvatamist. Teiseks pean oluliseks kujundada sisulised suhted piimafarmeritega, kindlasti ei saa ära unustada ka teisi hankijaid.Kolmandaks pean tagama selle, et töötajatel oleks edasi pühendumus ja motiveeritus. Lõpuks ka natuke finantsidest, tunnistan, et mul ei ole veel ettevõtte majandusandmeid. Usun, et saan selle ülevaate kiiresti. Tegemist on ju professionaalse vastaspoolega. Ettevõte on ebatavalises finantsseisus, see tähendab, tema võlad on ümber kujundatud, samas kohtust pole selleks kinnitust saadud. Ma kõrvalt hindan, et kõik osapooled hoiavad nendest põhimõtetest kinni ja selle teadmisega astun ma ettevõttesse. Usun, et täidan oma ülesannet normaalselt ja ka kollektiiv võtab mind normaalselt vastu.
.Loe intervjuud pikemalt
Äripäeva veebist
Seotud lood
Harju maakohus kuulutas eile välja Tere AS-i emaettevõtte Elveda OÜ pankroti. Ettevõte kaebab pankrotimääruse edasi.
Kohus kuulutas välja Tere emafirma pankroti ning määras uue juhtkonna, kuhu kuulub ka kogenud tippjuht Aivar Rehe.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?