Jaga lugu:

Eesti Aiandusliidu III Visioonikonverents

Visioonikonverentsil rääkis kantsler Lemetti aiandussektorist numbrites.  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Aiandusliit korraldas 27. oktoobril Tallinnas visioonikonverentsi „Üheskoos maailma tipptegijaks!“ Tänavu olid omi kogemusi jagamas Taani aiandusettevõtjad.

Aiandusliidu juhatuse esimees, Grüne Fee Eesti ASi juht Raivo Külasepp rõhutas, et tänaseks on aiandussektoris ellu jäänud vaid kõige tugevamad. „Konkurentsis püsimiseks on tarvis teha investeeringuid ja leida tööturult tööd teha tahtvaid inimesi. Tööjõunappuse põhjused peituvad eelkõige puudulikus regionaalpoliitikas, mis suretab elu maapiirkondades välja. Tööjõunappus on tõsiseks probleemiks, mis vajab lahendamist, sestap on liit aktiivselt kaasa löönud võõrtööjõu küsimuste lahendamisel,“ ütles Külasepp ja lisas, et kui küsida, mis on sektoris positiivset, siis eelkõige see, et riik on märganud aiandusettevõtjat ja on hakanud aiandusele suuremat tähelepanu pöörama. „Erinevate abimeetmete abil saame tuua tarbijateni rohkem kodumaist värsket puu- ja juurvilja ning palju on abi olnud ka näiteks hoiustamistingimuste ehk siis ladude rajamise toetusest.“

Aiandus ja numbrid.

Köögivilja saak, tarbimine, import ja eksport  Foto: Statistikaamet

Lemetti tõi positiivsena välja lisaks mahetoodangu osakaalu kasvu ja selle, et sektor kasutab aktiivselt erinevaid toetusmeetmeid.

Millist nõu jagasid meie aiandusettevõtjatele Taani kolleegid, saad lugeda Äripäeva Põllumajanduse erilehest, mis ilmub 23.11.2016.

 

Aiandusliidu konverents 27.10.2016  Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee