Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Täna on mullapäev. Maaülikoolis toimub sel puhul konverents
5. detsembril tähistatakse üleilmselt mullapäeva. Eesti Maaülikooli aulas toimub sel päeval teaduslik-praktiline konverents, kus tulevad arutusele mulla kasutamise ja kaitsega seotud teemad.
„Muld ja elutegevus on omavahel lahutamatult seotud ning mullaga heaperemehelikult ümber käimine eeldab tema märkamist ja teadmiste värskendamist,“ ütles Eesti Maaülikooli professor Alar Astover, kelle sõnul sõltub üle 95% meie igapäevasest toidu kogusest ja kvaliteedist otseselt mullast, mistõttu on viljakas ja terve muld inimese ja muu eluslooduse tervise aluseks. „Mulla fookusesse toomine ongi juba seitsmendat korda toimuva mullapäeva eesmärgiks – me märkame mulda, me räägime mullast ja sellega seotud murekohtadest, me räägime saavutustest ning uutest teadmistest.“
Mullapäeval kuulutatakse traditsiooniliselt välja Aasta muld 2017. Konverentsil tutvustatakse uusi hõlpsalt põllul rakendatavaid mulla kvaliteedi hindamise meetodeid ning antakse ülevaade happeliste muldade lupjamise olukorrast ja väljakutsetest. Üritusel saab teada, kas meie põllumullad on raskmetallidega saastunud ja millised on sellega seotud piirangud väetiste kasutamisel, samuti tutvustatakse metoodilisi lahendusi mullaseire ja -kaartide andmete kasutamisest praktiliste maakasutusotsuste tegemisel ning antakse ülevaade erodeeritud ja turvasmuldade kaitse toetusmeetme rakendamisest. Lisaks teadlastele jagavad oma kogemusi mullaandmete kasutamisest ka põllumehed.Üritust korraldab Eesti Maaülikool koostöös Eesti Mullateaduse Seltsiga.Head mullapäeva!
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?