Märtsi alguses esindasid Eesti juhtivad põllumajandusspetsialistid ja Eesti Maaülikooli teadlased Eestit mainekal X rahvusvahelisel piimanduskongressil Kiievis.

- Maaülikooli teadlased tugevdasid rahvusvahelisi sidemeid Ukrainas piimanduskongressil
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Kongressi läbivaks teemaks oli Ukraina põllumajanduse arendamine kaasaegse põllumajandusliku mõtteviisi kaudu, kaasates kõiki huvigruppe tootjatest seadusandjateni.
“On hea meel tõdeda, et ühest projektiideest on välja kasvamas midagi palju suuremat kui algselt planeeritud, ning kui saame olla kasulikud oma Ukraina partneritele, siis on eesmärk täidetud,“ ütles Eesti Maaülikooli poolne projektijuht Kalle Kask ja lisas, et „lähema kuu aja jooksul on oodata Ukrainast kõrgetasemelist delegatsiooni Eestisse, mille käigus toimuvad kohtumised ja vastuvõtud ministeeriumides, Eesti Maaülikoolis ja kõikides nendes asutustes, mille esindajad Eestist kongressil osalesid.“ Tema sõnul tulevad arutluse alla mitmetasandilised koostöövõimalused ülikoolide vahel.Veterinaarvaldkonna eksperdina Eestist osales teiste seas kongressil Veterinaar-ja Toiduameti loomakaitse büroo juhataja Tarmo Serva, kes tegi ettekande loomade viirushaiguste leviku, tõkestamise ja tõrjemeetmete rakendamise kogemustest Eestis.X Rahvusvahelisel Piimanduskongressil olid esindatud kõik kolm Balti riiki ja ühtekokku 12 Ida-Euroopa riiki 30 organisatsiooni kaudu, lisaks osalejad mujalt maailmast.Kongressist võttis osa enam kui 2400 piimatootmissektoriga seotud külastajat, põllumajandusettevõtteid oli esindatud kokku ligi 250.Eesti Maaülikooli teadlaste ja esinema kutsutud Eesti juhtivate põllumajandusspetsialistide osavõtt kongressist toimus Eesti-Ukraina arengukoostööprogrammi projekti raames.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.