Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 15. märts 2017

VTA: Toidutöösturid peavad Venemaa impordiregistis olekuks täitma küsimustiku

VTA: Toiduainetööstuse ettevõtted peavad Venemaa impordiregistis oleku säilitamiseks täitma küsimustiku
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Venemaa Föderatsiooni fütosanitaarameti Rosselhoznadzor uue nõude kohaselt peavad Venemaa impordiregistris olevad ettevõtted oma registris oleku säilitamiseks täitma Rosselhoznadzori poolt edastatud küsimustiku.

Nõue puudutab neid registris olevaid ettevõtteid, kes pole viimase 18 kuu jooksul või kauem Venemaale oma kaupa eksportinud. Veterinaar- ja Toiduamet on küsimustiku edastanud kõigile kõnealuses registris olevatele ettevõtetele. Ettevõtted, mis küsimustikku ei täida, eemaldatakse impordiluba omavate ettevõtete registrist. Kui ettevõttel on impordiluba omavate ettevõtete registris mitu tootegruppi (näiteks lihast tehtud valmistooted ning liha), tuleb täita küsimustikud kõikide tootegruppide kohta. ning ettevõtte üle järelevalvet teostavale Veterinaar- ja Toiduameti ametnikule.

Küsimustikud on esitatud vene keeles ingliskeelse tõlkega. Vastused tuleb esitada vene keeles.

Kui ettevõte ei ole impordiluba omavate ettevõtete registris olekust huvitatud, tuleb sellest Veterinaar- ja Toiduametit kirjalikult teavitada.Palume ettevõttel edastada täidetud küsimustikud või teavitus täitmisest loobumisese kohta hiljemalt 02.05.2017 aadressile [email protected]

Endiselt kehtib Venemaa embargo Euroopa Liidu toidukaupadele, mis ei luba Eesti ettevõtetel Venemaale kaupu eksportida. Seetõttu ei tähenda küsimustiku täitmine, et Eesti ettevõtted saavad Venemaale kaupa eksportida. Küll aga annab täidetud küsimustik embargo lõppedes nendele ettevõtetele võimaluse eksport Venemaale taastada.  

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736